Upravit stránku

Výlety

V okolí lázní se nachází mnoho míst, která stojí za to navštívit. Mezi nejzajímavejší z nich patří nepochybně ZOO a safari ve Dvoře Králové. Doporučit můžeme také výlet do Prachovských skal, na zámek Kuks či do nedalekých Krkonoš. 

 

Prachovské skály

Nádherná přírodní rezervace se nalézá severozápadně od města Jičína. Základy pro dnešní vzhled krajiny byly položeny již v období druhohor. Na konci třetihor (před 4 až 10 miliony let) vznikly působením sopečné činnosti dnešní dominanty Českého ráje - Trosky, Vyskeř, Veliš a další.

Krkonoše

Naše nejvyšší hory nacházející se na severovýchodě Čech tvoří státní hranici s Polskem a jsou skutečně jedinečné svým bohatstvím. Nabízejí neopakovatelné přírodní a krajinné hodnoty.

Přehrada Les Království

Nejkrásnější česká přehrada na Labi nedaleko Dvora Králové dokonale spojuje technické řešení s estetickou stránkou stavby. Od roku 1964 je národní technickou památkou.

Hrubá Skála

Romantický zámek, založený v roce 1350 Hynkem z Valdštejna, stojí na mohutných pískovcových skaliscích uprostřed lokality Český ráj. Původní název hradu Skály byl později přejmenován na název Hrubá Skála k odlišení od blízké Malé Skály.

Dětenice

Pozdně barokní zámek, který po značné devastaci prošel v roce 1998 výjimečnou rekonstrukcí. Podle pověsti v první polovině 11. století kníže Oldřich se svou družinou objevil ve zdejších hlubokých lesích opuštěné děti, a protože byl šlechetný, nechal jim postavit ves Dětenice.

Kost

Zachovalý hrad z poloviny 14. století je postaven na pískovcové skále nedaleko Sobotky. Pouze z jednoho místa prý lze spatřit všechny čtyři rohy věže najednou.

Kuks

Leží v tichém údolí horního toku Labe, mezi městy Jaroměř a Dvůr Králové. Státní zámek je historický hospital a nikdy jako zámek vlastně nesloužil. Nedaleká přírodní galerie Betlém je proslulá množstvím uměleckých památek z doby baroka.

Sychrov

V severovýchodní části Čech se nachází významný, původně barokní zámek, který si nechal postavit rytíř Lamotte z Frintroppu v letech 1690 až 1693. Pozdější majitel Karel Alain Rohan nechal přistavět patro a inicioval další přístavby.

ZOO Dvůr Králové

V Královédvorské kotlině je bezesporu jedinečnou atrakcí ZOO, které svým programem a počtem zvířat zaujme za každého počasí.